Czym się kierować przy wyborze telefonu dla seniora?

W dzisiejszych czasach każdy chce być w kontakcie ze swoimi bliskimi. Nawet z dziadkami lub starszymi rodzicami. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszędzie nosimy ze sobą telefony. Ale jak przekonać osoby starsze, aby wszędzie zabierała swój telefon komórkowy? W pewnym momencie zakup telefonu komórkowego dla seniora może okazać się konieczny, ale może być też nie lada wyzwaniem. Zapamiętaj kilka zasad, a na pewno sobie z tym poradzisz, zyskując spokój i pewność, jaki daje kontakt z rodzicami i dziadkami.

Czym się kierować przy wyborze telefonu dla seniora?

Bądź zawsze w kontakcie z Seniorem

Dla młodego i średniego pokolenia korzystanie z telefonów komórkowych jest po prostu dziecinnie proste. Jednak dla pokolenia naszych rodziców i dziadków korzystanie z telefonów komórkowych stało się prawdziwym wyzwaniem. Jest rzeczą oczywistą, że chcemy pozostać z nimi w kontakcie bez względu na to, gdzie się znajdują. Telefony stacjonarne odchodzą do lamusa, nic więc dziwnego, że seniorzy decydują się na zakup telefonów komórkowych.

Czym się kierować przy wyborze telefonu dla seniora?

Telefon przeznaczony dla dziadka

Firmy produkujące telefony komórkowe zdają sobie sprawę, że ludzie powyżej 60 roku życia mają tak dużą siłę nabywczą, że decydują się na tworzenie telefonów zaprojektowanych specjalnie dla nich. Nie jest odkryciem, że z biegiem lat nasze mózgi nie pracują tak wydajnie jak kiedyś, zmniejsza się nasza zdolność przyswajania nowych rzeczy, a nasza koordynacja ruchowa nie jest już tak dobra jak kilka lat temu. Dlatego producenci telefonów dla seniorów stawiają na prostotę i funkcjonalność. Prosty interfejs, system umożliwiający interakcję między telefonem a jego właścicielem, jest dla użytkownika kluczowy. Obsługa powinna być możliwie prosta i intuicyjna, pozbawiona zbędnych funkcji, aby użytkownik mógł szybko i łatwo znaleźć to, czego potrzebuje.

Czym się kierować przy wyborze telefonu dla seniora?

Nacisk na minimalizmy funkcji oraz bezpieczeństwo

Osoby starsze używają telefonów komórkowych głównie do dzwonienia lub wysyłania wiadomości tekstowych. Dlatego producenci telefonów komórkowych dla seniorów maksymalnie uprościli funkcje zapisywania numerów i wybierania kontaktów. Dzięki temu producenci skupili się na produkcji klasycznych aparatów z dużymi wypukłymi klawiaturami i dużymi, dodatkowo podświetlanymi ekranami. Niektóre telefony posiadają łatwo dostępny przycisk SOS. Po naciśnięciu nawiązywane jest połączenie alarmowe z najbliższą osobą lub pogotowiem ratunkowym. Starsi użytkownicy często zapominają naładować swoje telefony, dlatego bardzo ważne jest, aby bateria wytrzymała nie dzień czy dwa, ale kilka dni bez ładowania. Niektórzy użytkownicy mają problemy ze słuchem, dlatego producenci wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom wyposażając swoje produkty w tryb głośnomówiący.

Czym się kierować przy wyborze telefonu dla seniora?

Cześć! Porozmawiajmy

Jednak bez względu na to, jak łatwy pod kątem obsługi jest telefon komórkowy, na początku osoba starsza będzie potrzebowała specjalistycznego szkolenia od kogoś bardziej obeznanego z technologią. Bądźmy więc wyrozumiali i cierpliwi. Ważne jest, aby być w dobrym kontakcie z naszymi seniorami, nie tylko przez telefon.